Avrupa Kürt İşverenler Birliği (AKEE) 4. Olağan kongresini gercekleştirdi.

3 Aralık 2016 Cumartesi günü Almanya’nın Frankfurt kentinde Maritim hotelde gerçekleştirilen kongreye başta Almanya olmak üzere Avusturyai Polonya, İngiltere, İsveç, Fransa ve Rusya’dan yaklaşık 80 Kürt işveren delege katıldı.
Saat 10.00’da başlayan AKEE 4. Kongresinin açılış konuşmasını AKEE başkanı Seydi Dpğan yaptı.
Konuşmasında AKEE’nin 3 yıllık çalışmasnın bir özetini sunan Seydi Doğan, AKEE’nin Kürdistan’nın dört parçasında ki ticari ilşkilerin gelişmesinde büyük bir rol oynadığını söyledi. Doğan, Kürdistan’da yaşanan siyasal gelişmelere dikkat çekerek ‘ Bizler sadece İşveren olarak değil aynı zamanda halkımızın birer diplomatı olarak, Kürt halkının durumunu ve haklı davasını avupalılara daha iyi anlatabiliriz’ diye konuştu.
Kongreye Rusya’da katılan Rusya Kürtleri işveren Birliği temsilcisi Recep Simur ise konuşmasında Rusya’daki Kürt iş dünyasının gelişimine vurgu yaparak avrupada ki Kürt işeverenleri Rusya’ya davet etti. Simur’un ardından Kongreye Fransa’dan katılan Kürt işveren Mesut Aliş söz alarak Fransa’daki çalışmalarını anlattı.
AKEE kongresi yıllık Faaliyet raporu, maliye raporu ile denetleme ve hakemler kurulu raporlarının okunması ile devam etti. Raporlar üzerine delegerln görüş belirtmesinin ardından yapılan oylamada AKEE yönetimi aklanarak raporlar kabul edildi.
Kongre verilen öğle arasının ardından yeni yönetimin seçimi ile devam etti.
Yapılan seçimlerin ardından AKEE’nin yeni yönetimine şu isimler seçildi; Naim Kılıç (Başkan), Rıza Çelik (Başkan Yardimcisi) Mesut Aliş (Başkan Yardimcisi), Salih Akın, Mahmut Zilifi, Yusuf Doğan, Mehmet Doğan, İrfan Aydın, Ergün Sevinç, Kamil Yavuz, Cihan Atmaca, Mehmet Subaşı, Yahya Çete, Sinan Behzatoğlu, Bülent Ekinci.

 

Schreiben Sie ein Kommentar

Please enter your comment!
Please enter your name here